HAKKIMIZDA

Kıymetli Ziyaretçiler,

Resulullah SAV Efendimizin, Hadis-I Şeriflerinde Ahir zaman için belirttiği:

“ Ahir zamanda arz hazinelerini dışa vuracak, ancak itibar eden olmayacak” Hadisi Şerifinde belirttiği hazineden kasıt fiziki hazineler olmasa gerektir. En başta Fahri Alem Muhammed Mustafa SAV Efendimizden başlayarak,  Dünya varolduğundan beri ahir zaman dediğimiz bu zaman dilimine kadar sayılarının adedini Allah C.C bileceği nice Peygamberler, Nebiler ve yol gösterici zatı mükerremler insanlığa yol gösterici olarak gönderilmişdir.
Resulullah SAV Efendimiz "Kim, beni öldükten sonra ziyaret ederse, sanki hayatımda iken ziyaret etmiş gibi olur" buyurmuştur. (Mansur Ali Nasif, et- Tâc, el-Câmiu'l-Usûl, II, 190).

Bu hadisten yola çıkarak, diğer tüm Allah dostlarını vefatlarından sonra ziyaret etmek aynen hayatta iken ziyaret etmiş mertebesindedir.Çünkü Ruhlara ölüm yoktur.

Değerli Ziyaretçiler, Bu siteyi hizmetinize sokmakta amacımız;  bazı türbelerin bırakın nerede olduğundan, varlığından bile haberdar olunmadığından dolayı, ziyaret etme arzusunda olan talipliler türbeleri bulma noktasında zorluklarla karşılaşabilmektedirler., bu zatları ziyaret etme niyetinde olanlara, kolayca ve zahmetsiz ziyaret edebilmeleri için türbe konum ve bilgilerinin yanısıra en önemlisi navigasyon hizmeti sunarak, bulunduğunuz konumdan sizi kolayca türbenin yanına kadar götürmeyi amaçladık. Veyahut bu türbeleri maddi ve manevi ziyaret etme imkanı bulamayanlar için, harita ve uydu üzerinden kabirlerin bulunduğu konumları internet ortamından görmeleri ve hiç olmazsa bulunduğu yerden Selamlarını iletip Ruhlarına Fatiha okumalarını temin etmek istedik.
Sitemizde yer alan türbelerin birçoğu bilinmekle beraber, birçoğu da belki de ilk defa burada göreceğiniz türbelerden oluşmaktadır.

Şimdiden sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür eder, ziyaretlerinizin kabul ve makbul olup, hayır duaları alanlardan olmanız temennimizle..


PAYLAŞ